Geoblog.pl    bartmasz    Podróże    Ameryka Środkowa 2009    Trekking na Wulkan Baru

Trekking na Wulkan Baru

Panama
Panama, Volcán Barú

Pobudka o 5:30, zupki chinskie na sniadanko i w droge na wulkan Baru! Trekkin okazal sie tudniejszy niz myslelismy... Bartek co chwila spogladal z utesknieniem na samochody terenowe, ktore przywozily turystow na szczyt za 30$. Trasa na szczyt wulkanu byla przepiekna, gesta roslinosc przypomiala raczej dzungle niz wulkan. Gleba w okolicach wulkanu jest bardzo zyzna, dlatego Indianie chetnie sie tam osiedlaja. Po kilku godzinach trekkingu pogoda mocno sie popsula i postanowilismy zawrocic. W trakcie poznalismy pare Amerykanow, ktorzy okazali sie byc zywym przykladem kryzysu gospodarczego ;-) Czekali na nas na dole, zeby wziac wspolna taksowke, co oznaczalo zaoszczedzenie 1$ na glowe. Taksowka miala byc za 20 min, ale ze laynosi maja bardzo luzne podejscie do czasu czekalismy znacznie dluzej. Bartek postanowil dluzej nie czekac i zlapal pickupa. Bylismy wygodnie usadowieni na pace, gdy przyjechala nasza mocno spozniona taksowka. Taksowkarz okazal sie byc znajomym wszystkich mijanych kierowcow - klaksonom, swiatlom i machaniom rekami nie bylo konca:-)

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
zinczukkamil
zinczukkamil - 2009-03-21 02:13
dajcie szczegółowe info o kosztach jeżeli takie prowadziacie

Ilona i Bartek
Ilona i Bartek - 2009-03-21 02:28
Prowadzimy szczegolowe zapiski, ale wrzucimy je na bloga dopiero po powrocie. Pozdrawiamy z Bocas del Toro!

spineless
spineless - 2009-03-21 09:04
Super krajobraz

mrutrips
mrutrips - 2009-03-24 20:50
ech zazdroszcze!!! ja jakies poltora tygodnia temu bylam w Boquete, niestety pogoda nam bardzo nie dopisala i zakonczylo sie na kilku spacerkach. Ale... za to za kwadrans mykam na wulkan w Gwatemali, wiec nadrobie ;) Pozdrawiam i duzo slonka! Monika :)))

bartmasz

Ilona i Bartek